Sposób na nierówny sufit

Sposób na nierówny sufit

Sposób na nierówny sufit

Nierówny sufit to zmora wielu właścicieli mieszkań, szczególnie tych posiadających lokale w blokach lub starych kamienicach. Wiele lat temu trudno było o precyzję w pomiarach, co teraz się mści. Nierówny sufit może zepsuć nawet najbardziej dopracowaną aranżację w mieszkaniu. Na szczęście są sposoby, aby sobie z tym poradzić.

Drobne nierówności i większe niedoskonałości

Właściciele mieszkań w starym budownictwie napotykają wiele problemów na swojej remontowej drodze. Przestarzałe instalacje, budowlane niedoróbki i w końcu wszelkiego rodzaju nierówności. Problem tylko pozornie wydaje się błahy. O ile nierówności są małe, można je ukryć pod warstwą gładzi szpachlowej i matowej farby, która nie będzie uwydatniać niedoskonałości. Jednak czasem defekty są zbyt widoczne i żadne zabieg maskujący ich nie ukryje.

Dosyć częstym problemem w starym budownictwie są nierówne połączenia sufitu i ściany. Jest to wyjątkowo widoczne, gdy ściany są pomalowane na ciemniejszy kolor niż sufit. Może się również zdarzyć, że sufit nie jest idealnie prosty. Wówczas jedynym sposobem na nierówny sufit jest montaż sufitu podwieszanego lub napinanego. Poniżej wyjaśnimy, dlaczego warto wybrać tę drugą opcję.

Sufit podwieszany czy napinany?

Dotychczas sprawdzonym sposobem na ukrycie nierównego sufitu był montaż sufitu podwieszanego z płyt kartonowo-gipsowych. To rozwiązanie pozwalało na ukrycie niedoskonałości powierzchni, a także zamaskowanie nieestetycznych instalacji. Jednak pomimo swoich zalet, sufit podwieszany ma kilka poważnych minusów. Wybierając to rozwiązanie decydujemy się na bałagan w całym mieszkaniu. Trzeba przymocować aluminiowe profile, zamontować ciężkie płyty kartonowo-gipsowe, a następnie ukryć łączenia za pomocą gładzi szpachlowej, a to dopiero połowa pracy. Jest to zatem rozwiązanie bardzo czasochłonne i nie zawsze dające oczekiwany rezultat. Zwykle po kilku latach od montażu pojawiają się nowe pęknięcia i nierówności na łączeniach, co w praktyce oznacza kolejny remont.

Alternatywą dla sufitów podwieszanych są sufity napinane DPS®. Co sprawia, że klienci coraz częściej decydują się na takie rozwiązanie?

  • Wyjątkowa estetyka – dzięki różnorodności systemów, kolorów oraz struktur, sufit napinany możemy dopasować do każdej aranżacji.

  • Szybki montaż – montaż sufitów napinanych jest niezwykle szybki i naprawdę nieskomplikowany, już w ciągu jednego dnia będziemy mogli się cieszyć perfekcyjnym sufitem we własnym mieszkaniu.

  • Unikalne parametry techniczne – sufity napinane nie wymagają specjalnej konserwacji, są antystatyczne i w 100% nieprzemakalne.

To tylko niektóre zalety sufitów napinanych DPS®. Możliwości aranżacyjne z ich wykorzystaniem są nieograniczone, co pozwala na dopasowanie sufitu do wybranego wnętrza. Co istotne, w porównaniu z sufitem podwieszanym, sufit napinany nie stanowi takiego obciążenia dla stropu.

Jeśli nierówny sufit w mieszkaniu to Twój problem i chciałbyś się go szybko pozbyć, już dziś skontaktuj się z naszym konsultantem! Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów.

Zapisz

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.