Meble do salonu – co wybrać?

Meble do salonu - co wybrać?

Urządzanie mieszkania to czysta przyjemność, o ile mamy już gotowy pomysł oraz fundusze na jego realizację. To również czas, gdy stajemy przed wieloma dylematami dotyczącymi wyboru kolorów ścian, rodzaju podłóg, oświetlenia oraz mebli, które będą funkcjonalną ozdobą naszego mieszkania. Tym razem pochylimy się nad wyborem mebli do salonu. Mamy bowiem wiele możliwości, oferta na rynku jest naprawdę szeroka.

Jedno pomieszczenie, wiele możliwości

Salon to miejsce, w którym żyją i funkcjonują wszyscy domownicy. Często spożywamy w nim posiłki, spędzamy czas, relaksujemy się. Niejednokrotnie gościmy w nim znajomych podczas towarzyskich spotkań. Jest to zatem pokój do zadań specjalnych, który powinien spełniać kilka funkcji jednocześnie. I to właśnie pod kątem jego funkcjonalności powinniśmy dobrać meble.

Strefa relaksu

Salon to przede wszystkim miejsce do odpoczynku, zatem powinna się w nim znaleźć wygodna kanapa lub sofa. Jeśli jest wystarczająco duży, możemy zdecydować się na sofę w formie narożnika lub wybrać dwie mniejsze, które pomieszczą wszystkich domowników. Jeśli często miewamy gości lub ktoś wpada do nas w odwiedziny, dobrym rozwiązaniem będzie sofa z funkcją spania i przechowywania dodatkowego kompletu pościeli. A skoro już o sofach mowa, pamiętajmy także o fotelach, które dobrym uzupełnieniem aranżacji. Mogą współgrać stylistycznie z sofą lub stanowić zupełny kontrast, wpisując się w modny ostatnio styl eklektyczny.

Przestrzeń rodzinna

Jeśli w naszym domu mieszkają dzieci, przestrzeń powinna być dopasowana również do ich potrzeb. W salonie możemy wydzielić część jadalną, w której znajdzie się stół wraz z krzesłami. W ten sposób rodzina będzie mogła wspólnie spożywać posiłki i spędzać czas, na przykład podczas wieczornych rozgrywek w gry planszowe. Jeśli wybraliśmy już sofę do salonu, nie zapominajmy również o stoliku kawowym, który pomieści napoje i przekąski podczas wieczornego seansu filmowego. W salonie powinny się także znaleźć regały na książki oraz miejsca do przechowywania różnych sprzętów (np. elektroniki) oraz płyt muzycznych i filmów. W tym ostatnim przypadku sprawdzą się popularne szafki RTV montowane zwykle pod telewizorem.

Miejsce spotkań towarzyskich

Salon to nie tylko pokój dla rodziny, to także miejsce częstych spotkań towarzyskich. Jeśli w naszym salonie często przyjmujemy gości, warto rozważyć zakup przeszklonej witryny, w której będziemy mogli przechowywać wszelkiego rodzaju szklanki i kieliszki, a także zastawę stołową. W ten sposób będziemy mieli naczynia zawsze pod ręką, bez konieczności opuszczania gości przy stole. Dobrym pomysłem jest także niewielka komoda, w której możemy schować serwetki i obrusy. Koneserzy wina mogą także wybrać szafki na wino, które będą pełnić funkcję interesującej dekoracji.

Jak widać, w przypadku salonu mamy naprawdę wiele możliwości aranżacyjnych. Jeśli szukacie inspiracji do urządzenia Waszego salonu, zapraszamy do lektury pozostałych naszych wpisów!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.