Jaki sufit do pokoju dziecięcego? Podwieszany, a może jednak napinany?

Jak urządzić idealną sypialnię?

Remont w pokoju dziecięcym to podwójne wyzwanie. Oprócz sprostania swoim własnym wymaganiom musimy jeszcze wziąć pod uwagę oczekiwania dziecka, które będzie w tym pokoju mieszkać. Podczas planowania remontu pojawi się wiele pytań, w tym pytanie: jaki sufit do pokoju dziecięcego wybrać? Jeśli również się nad tym zastanawiacie, zapraszamy do lektury.

Szeroki wybór rozwiązań

Jeśli nie jest to pierwszy nasz remont, z pewnością znamy kilka sposobów na odświeżenie sufitów. Najczęściej decydujemy się na klasyczne malowanie na wybrany przez nas kolor. Dzisiaj jednak chcemy się zająć dwoma technologiami: dobrze znanymi sufitami podwieszanymi oraz napinanymi. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i wady. Które wybierzecie do pokoju dziecięcego?

Sufit podwieszany – zalety i wady

O tym, że tego typu sufit jest skutecznym rozwiązaniem świadczy jego niezwykła popularność – sufity podwieszane wykonane z płyt kartonowo-gipsowych są stosowane w wielu miejscach: prywatnych mieszkaniach i domach, przestrzeniach biurowych, sklepach i dużych przedsiębiorstwach. To rozwiązanie łatwe w montażu i stosunkowo tanie.

Niestety montaż takiego sufitu nie należy do przyjemności, przede wszystkim ze względu na ogromną ilość brudu, która się wówczas pojawia. Wprawdzie podczas generalnego remontu całego mieszania nie robi nam to większej różnicy, jeśli jednak zależy nam na szybkim odświeżeniu jednego pomieszczenia, problem jest poważny. Ucierpią bowiem wszystkie pozostałe pomieszczenia, które nie sposób zabezpieczyć przez taką ilością pyłu. Wadą sufitu podwieszanego jest także jest dyskusyjna trwałość – pęknięcia na łączeniach płyt rujnują cały efekt i pracę trzeba rozpocząć na nowo.

Jak na tle sufitów podwieszanych wypadają powłoki napinane?

Sufit napinany – wady i zalety

Wspomniane wcześniej problemy nie dotyczą posiadaczy sufitów napinanych, bowiem montaż powłok napinanych DPS® jest wyjątkowo nieinwazyjny. Nie ma konieczności wynoszenia wszystkich mebli, wystarczy przenieść te elementy, które nie są odporne na wyższe temperatury (np. rośliny). Jest to związane z technologią montażu sufitów napinanych, która wymaga podniesienia temperatury powietrza w pomieszczeniu do około 60 stopni Celsjusza, co jest niezbędne, by nadać membranie odpowiedni kształt.

Ogromną zaletą sufitów napinanych DPS® są niemal nieograniczone możliwość aranżacji. Do wyboru mamy mnóstwo kolorów oraz tekstur, które odmienią nasze wnętrze. Możemy również stworzyć sufit napinany 3D lub sufit jak niebo!

Ale sufity napinane to nie tylko zalety, istnieją również wady. Wprawdzie montaż takiego sufitu własnymi siłami jest możliwy, jednak osoba niedoświadczona może sobie nie poradzić. Dlatego rekomenduje się, by do montażu sufitu napinanego zatrudnić specjalistę, który poradzi sobie z tym w kilka godzin. Wadą sufitu napinanego może być również wyższa cena, niż w przypadku sufitu podwieszanego. Jednak gwarantujemy, że właściwości sufitów napinanych DPS® rekompensują tę różnicę!

Jeśli chcesz poznać więcej zalet sufitów napinanych DPS®, zapraszamy do lektury pozostałych wpisów!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.